ІІІ етап Всеукраїнської школи МИРотворчості
З 27 по 29 квітня відбувався фінальний етап Всеукраїнської школи МИРотворчості, на якому підлітки навчалися проводити тренінги. Цей проект розпочали у лютому НЦ «Мала академія наук України», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» і БФ «Діти надії та любові».
Від Полтавської області у навчанні взяли участь:
- Одинець Юлія, учениця Полтавської гімназії № 31 Полтавської міської ради;
- Мортіков Владислав, учень Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Горішньоплавнівської міської ради;
- Горбовцова Інна, учениця Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Панаса Мирного Миргородської міської ради.
Отримавши базові і спеціалізовані знання на попередніх двох етапах, учасники приїхали на третій – тренерський. На останньому етапі приділялася увага командній роботі, учасники навчалися давати і приймати зворотній зв’язок, створювали власні тренінги. Також діти самі проводили навчання. Вони могли і відчути свободу, плануючи власні заняття, і брати за це відповідальність.
Унікальність програми «Альтернатива насильству», за якою відбувалося навчання у школі, і техніки фасилітаторів полягає у тому, що це – чудовий фундамент для правильної комунікації і ведення діалогу не тільки під час учнівських тренінгів, а й для життя загалом. Результатом фінального етапу стала можливість молоді по-іншому будувати спілкування і взаємини з іншими людьми. Кожен фіналіст дістав завдання: до 20 червня провести у своїй школі презентаційне заняття. Учасники отримали зошит фасилітатора, де розписані будова, перебіг і прийоми занять. Цей зошит вручався на завершення курсу «Школи МИРотворчості» разом із сертифікатом. За проведеними заняттями учансики писатимуть звіти, де зазначать свою результативність. Також до 10 вересня вони мають відповісти тренерам, чи візьмуться за створення клубу МИРотворчості на базі своєї школи, міста чи району.
За час школи учасники набули не тільки навичок комунікації і вирішення конфліктів, а й уміння висловлювати свою позицію, обстоювати її, але не насильницьким шляхом. 12 випускників стали командою: навчилися бути тренерами і хорошими друзями, які підтримують одне одного за межами навчання.