І етап Всеукраїнської школи МИРотворчості
З 18 по 20 лютого 2019 року у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості НЦ «МАНУ» 16 учасників третього набору Всеукраїнської школи МИРотворчості вчилися спілкуванню з оточенням, побудові стосунків і творчому підходу до вирішення конфліктів. Щоб потрапити на триденний тренінг, підліткам довелося позмагатися з ровесниками у відборі – цього року поповнити лави МИРотворців прагнуло близько 300 старшокласників.
Від Полтавської обласної Малої академії наук участь у школі взяли:
- Лисенко Анастасія, учениця 8 класу Миргородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Миргородської міської ради.
- Ворона Марія, учениця 9 класу Комунального закладу ,,Полтавська спеціалізована школи І–ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області”.
Навчання у Школі проходить за міжнародною благодійною миротворчою програмою «Альтернативи насильству»/Alternatives to Violence Project («AVP»). Знання, набуті тут, допомагають впоратися з конфліктною ситуацією без застосування агресії. Підлітки здобувають цю освіту, щоб добровільно поширювати ідеї миру і пояснювати своїм ровесникам, як долати труднощі у взаємовідносинах. Адже перед тим, як стати випускником, кожен учасник має розробити і провести тренінг у своїй школі, місті чи районі, використовуючи базову програму «AVP».
На цьому етапі учасники знайомляться один з одним, вчаться спілкуватися – не просто слухати, а чути іншого. Молодь опанувала навички збереження стосунків у конфліктних ситуаціях, отримала досвід взаємодії у групі.
У дібраних учасників попереду ще два етапи навчання, які відбудуться у березні. Наступний рівень для досвідчених: тут навчать висловлювати свою думку серед однолітків так, щоб не порушувати особисті межі один одного, допоможуть домовлятися, співпрацювати і приймати спільні рішення у колективі. Завершиться навчання тренінгом для тренерів. Учасники підкорять собі мистецтво ведення занять у стилі фасилітації. Слідом за теорією доведеться одразу освоювати й практику, адже підлітки формуватимуть команди, даватимуть один одному зворотній зв’язок. Усе це допоможе їм організувати і провести тренінги.