Ювілейні традиції полтавських інтелектуалів (#Наша_незалежність #Марафон_30)
#Наша_незалежність #Марафон_30
Кожного року на початку осені юні полтавські інтелектуали збираються всі разом могутнім науковим братством у стінах Комунального закладу Полтавської ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», щоб урочисто розпочати новий навчальний рік у Полтавській обласній Малій академії наук.
За доброю традицією відкриття роботи очно-заочної школи Полтавського територіального відділення МАН України відбувається у форматі обласної науково-практичної конференції «Пізнання історичної минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації» (висвітлення життєвого та творчого шляху полтавців у різних галузях науки, техніки та мистецтва).
Полтавщина здавна вважається духовною столицею України, і саме тому дослідження історичних, патріотичних, культурно-мистецьких та наукових традицій славних синів та дочок полтавського краю є пріоритетним завданням конференції.
Урамках святкування 30-ї річниці незалежності України головна мета проведення цьогорічного заходу Полтавської МАН – це виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, розвитку її наукового потенціалу, шанобливого ставлення до старшого покоління.
Відповідно до плану роботи Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» та з нагоди 10-річчя діяльності закладу у вересні-жовтні 2021 року буде проведено Х обласну науково-практичну конференцію «Пізнання історичної минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації» та тему: «Історико-культурний та соціально-правовий розвиток Малої академії наук на теренах Полтавщини (2012-2022 рр.)».
Програмою обласної конференції передбачено наступну тематику робіт:
Тема 1. Полтавська обласна Мала академія наук: історія створення та діяльності місцевих наукових товариств учнів.
Тема 2. Провідні вчені та педагогічні працівники Полтавщини в наукових дослідженнях юних МАНівців.
Тема 3. Історії успіху випускників Полтавської обласної Малої академії наук.
Тема 4. Педагоги-наставники як невід’ємна складова наукових звершень юних дослідників Полтавщини.
Тематика нашої цьогорічної науково-практичної конференції є досить актуальною з огляду ще й на те,що полтавські МАНівці – активні дослідники відродженнянашої держави, становлення її незалежності, єдності та європейського вибору України.
ВихованціПолтавської обласної Малої академії наук – юні, але свідомі та справжні українці, котрі знають і поважають історію рідного народу, вивчають етапи формування української нації; є носіями своєї освіти, культури, ідентичності та гідно репрезентують майбутню наукову еліту нашої суверенної держави.
Підготувала КОВАЛЕНКО Лідія, заступник директора з навчально-виховної роботи Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».