MANLAB.CAMP приймав майбутніх хіміків і біологів
У Міжнародному центрі дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP з 19 по 23 листопада 2015 року пройшла осіння сесія Всеукраїнської наукової хіміко-біологічної школи Малої академії наук, участь у якій взяли 39 учнів.
Від Полтавського територіального відділення Малої академії наук України взяли участь:
1. Морозова Юлія, учениця 9 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради;
2. Арутюнова Олена, учениця 11 класу Потоківської загальноосвітньої школи Кременчуцької районної ради;
3. Кашуба Єлизавета, учениця 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 Полтавської міської ради;
4. Дуброва Євгенія, учениця 9 класу Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С.Макаренка Полтавської обласної ради;
5. Голубка Марина, учениця 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Полтавської міської ради.
Старт знайомства і навчання відбувся під час психологічних вправ на інтеграцію та командоутворення групи, які для школярів організувала доцент кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова, тренер з програми «Філософія для дітей» Юлія Кравченко.
Перше лекційне заняття «Індикатори – хімічні хамелеони» провела науковий співробітник відділу полімерних композитів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України, кандидат хімічних наук Ірина Бей. Лекцію про збереження, реалізацію і передачу спадкової інформації прочитала молодший науковий співробітник відділу молекулярної генетики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України Світлана Антоненко.
Після лекцій учасники школи виконували експериментально-дослідницькі роботи «Кислотно-основні індикатори, які завжди поруч», «Сучасні методи дослідження та ідентифікації хромосом. Особливості організації хромосом у різних біологічних групах. Геном людини» і «Молекулярна організація хромосом».
Переконані, що у слухачів школи планів і мрій щодо особистісного розвитку і навчання багато. Допомогти юним дослідникам реалізувати їх «зараз і тут» через систему позашкільної освіти є посильною місією працівників і партнерів Малої академії наук.