Нагородження переможців Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013»
24 грудня в Києві відбулося офіційне нагородження молодих винахідників, чиї проекти виявилися найкращими на Всеукраїнському фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2013». Такими, за рішенням міжнародного журі, стали винаходи членів МАН Тимура Аббасова й Олексія Ями із Запоріжжя, Івана Остапіна з Рівного, та учня 11 класу Пирятинського ліцею Полтавської області Ярослава Кремпохи.
Присутніх привітав президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав Довгий: «Кроки, які ми сьогодні робимо, важливі не лише як окремі кроки школярів. Ми хочемо створити в Україні систему. Наша місія – не втратити жодного таланта, адже скільки вже було втрачено, не помічено раніше. Тішить, що ми не одні на цьому шляху».
Нагороджував переможців директор програм Міжнародного фонду сприяння інвестиціям Сергій Маулік. «Щиро дякую вам за участь у конкурсі «Sikorsky Challenge 2013» і за ваші цінні винаходи. Чим більше в Україні буде молодих дослідників такого високого рівня – тим кращим буде її майбутнє», – звернувся він до юнаків.
Після завершення офіційної частини щасливі переможці розповіли, за які ж саме винаходи вони отримали дипломи та грошові винагороди.
Ярослав Кремпоха, вихованець Полтавського позашкільного закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» (науковий керівник – Сергій Володимирович Вольвач, провідний фахівець НЦ «МАНУ») поділився:
«Мій проект називається «Дистанційний моніторинг стану пацієнтів в реабілітаційний період на основі використання безпровідних сенсорних мереж». Він дозволяє відслідковувати вітальні параметри пацієнтів на відстані, наприклад кардіограму серця, пульс, температуру тіла. Можна все цезробити так, щоб черговий лікар сидів за комп’ютером і спостерігав за цими показниками усіх своїх пацієнтів. Якщо якийсь показник не в нормі – лікар може вчасно відреагувати і врятувати життя. Аби впроваджувати цей винахід у використання, необхідно провести ряд тестувань. Також чим ширшою буде географія впровадження – тим більше коштів на це потрібно».