Семінар-практикум наукових керівників природничого спрямування Полтавського територіального відділення МАН України
14 листопада педагоги загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Полтавської області стали учасниками семінару-практикуму «Інноваційні підходи в організації навчально-дослідницької діяльності учнів-членів МАН», який проходив у рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Навчатися, щоб навчати».
Відкриття семінару розпочалося з вітальної промови заступника директора Національного центру «Мала академія наук України» з навчально-виховної роботи Тетяни Пещеріної. Вона презентувала освітні проекти МАН, розповіла про різноманітні міжнародні та всеукраїнські масові заходи з обдарованою учнівською молоддю у 2013/2014 навчальному році.
З інформацією щодо віртуальних подорожей музейним порталом МАН виступила науковий співробітник НЦ «МАНУ» Світлана Степанова.
Про можливості сучасних цифрових лабораторій для організації дослідницької діяльності учнів розповів педагогам у приміщенні сучасного лабораторного комплексу «МАНлаб» завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький.
З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий. Він вручив освітянам Полтавщини сертифікати.
Після перерви учасників семінару зустрічали на інженерно-фізичному факультеті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». Там їх радо привітав декан факультету, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор Петро Лобода.Він розповів про особливості навчання і вступу до НТУУ «КПІ», а також про виклики, які стоять перед нинішньою наукою, зокрема про її гуманітаризацію.
Також декан запросив учителів відвідати лабораторії університету. Зустріч була теплою і пізнавальною, тож вчителі неохоче покидали стіни НТУУ «КПІ». Однак насичена програма від НЦ «МАНУ» передбачала ще екскурсію до музею Станіслава Довгого.
Тож візит педагогів Полтавщини на київський семінар-практикум ще раз підтвердив, що перед талановитими людьми нині відкриваються неймовірні можливості, досягнути які дає змогу співпраця між учнями, вчителями, вишами та Малою академією наук.