Відбувся захист робіт учнів МАН
Відбувся захист робіт учнів МАН на базі ПолтНТУ
Юні науковці захищали свої науково-дослідницькі роботи та зацікавили членів журі конкурсу цікавими та актуальними темами, які були розкриті у доповідях.
Майже сімсот учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук Українивзяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Цього року, захист науково-дослідницьких робіт проходив два дні. Першого дня, учасникам конкурсу необхідно було скласти контрольний екзамен. Другим етапом, став безпосередньо захист наукових робіт юних МАНівців.
Учні-члени Полтавського територіального відділення Малої академії наук Українимали змогу боротись у більше ніж 10 секційних відділеннях. Серед таких були відділення математики, відділення фізики, відділення астрономії, відділення економіки, відділення технічних наук, відділення комп'ютерних наук, відділення хімії та біології, відділення екології та аграрних наук, відділення історії, відділення наук про Землю, відділення філософії та суспільствознавства, відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавствата відділення мовознавства.
Як зазначали самі науковці, на їх думку, все пройшло на досить високому рівні. І хоч журі було дуже прискіпливим та суворим, але дійсно справедливим.
- Цього року я захищалась на секції відділення мовознавства. Обрала саме цю сферу, адже вважаю, що вона наразі є досить актуальною. У моїй роботі розкриваються саме проблеми спілкування на іноземних мовах. Я вважаю, що подібні конкурси важливі для нашої країни, адже завдяки ним ми можемо більш глибоко звернути увагу на глобальні проблеми, які існують на разі.– зазначила конкурсантка Віталіна.
На конкурсі не обійшлось без інцидентів. Так, на передодні захисту одна із учасниць потрапила до лікарні з переломом та не змогла приїхати до міста аби захиститись. Тому за ініціативи ректора ПолтНТУ, професора Володимира Онищенка була скликана експертна рада конкурсу, яка постановила та дозволила учасниці захищатись у скайп- режимі.
Як зазначили жур і конкурсу, цього року надзвичайно високий рівень робіт учасників, тому було дуже важко обрати переможців. Теми, які презентувались були дуже актуальними.
- Традиційно саме на базі ПолтНТУ проводиться захист науково-дослідницьких робіт учнів- членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.Безумовно, сьогодні у житті найкращі інвестиції – це інвестиції у власні знання. Постійно треба над собою працювати, удосконалювати себе, адже необхідно мати певний рівень знань для того, щоб бути конкурентноспроможними у цьому непростому світі. Я дуже радий за те, що ми маємо таких свідомих дітей, які зі шкільного віку розуміють що необхідно їм та нашій країні в цілому. Нам не вистачає саме таких активних та розумних молодих людей, які будуть розбудовувати нашу державу та вести її на якісно новий рівень,- зазначив ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко.
Зовсім скоро будуть відомі результати конкурсу. Після чого, переможці матимуть можливість представляти нашу область на Всеукраїнському рівні. Тому ми бажаємо кожному успіхів та реалізації усіх планів.
Рена Дарсанія,
ІАЦ ПолтНТУ