Вітаємо переможців Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів

19-21 квітня у Києві відбувався заключний (очний) етап Х-го ювілейного Всеукраїнського турніру юних натуралістів в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді. Заявку до участі подали 86 команд, завдання виконали 56, а у півфінал вийшло 9 команд з Бучі, Житомира, Вінниці, Немирова, Запоріжжя, Полтави, Конотопу, Хмельницького й Лубен – вихованці гуртка «Біологія» Лубенської філії Комунального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді», учні Лубенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 під керівництвом Білана Руслана. Васільєва Марія, Станіслав Олександр, Граудул Вероніка, Москаленко Юлія, Жабинська Єлизавета та Назаренко Валерія – вибороли ІІ місце у фіналі, поступившись лише 1 очком команді-переможниці.

Турнір відбувався в два етапи. Спочатку змагалися 3 команди в трьох групах (нашими суперниками були дуже сильні команди з Конотопа й Запоріжжя). Діти за жеребкуванням побували в трьох ролях: доповідачами, опонентами і рецензентами. Оскільки ми набрали однакову кількість балів із запорізькою командою ХНА, вихід у фінал довелося виборювати доповіддю, тему якої витягли жеребкуванням. Її блискуче представив Станіслав Олександр. У фіналі суперниками були команди: «Біологічна катастрофа» «Версаль» (Житомир) та «Чемпіони» (Вінниця). І журі, і команди-суперники з півфіналу, і керівники інших команд не переставали висловлювати під час гри заключного туру своє захоплення знаннями, ерудицією, умінням вести дебати, апелювати опонентам, ґрунтовною розробкою кожного питання нашої команди. Переглянути пряму трансляцію змагань можна за посиланням

Сам турнір і строге журі вимагали глибоких знань з фізики, біології, хімії, астрономії, екології, що виходять далеко за межі шкільної програми. Упродовж двох місяців гуртківці готувалися до турніру: розбирали питання, складали, наприклад, власні проєкти подорожі на Марс, створювали презентаційні матеріали, проводили досліди. Велику допомогу у розробці матеріалів до кожного питання турніру надали учениці Лубенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 Байбарак Вероніка і Семенова Ярослава. Керівник та члени команди нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України та цінними призами. Так тримати! Подальших перемог!

Окрім самих змагань, діти мали пішохідну  екскурсію центром столиці і знайомство та спілкування з однолітками з різних куточків України, які, незважаючи на воєнний час, зібралися на турнірі.

Усі хочуть миру, нашої перемоги і змагань без сирен і тривог.

Слава Україні!

З такими дітьми її чекає світле майбутнє.

 

Автор статті: Білан Руслан Олексійович

Фотогалерея

foto
Обласний форум переможців Всеукраїнських та обласних масових заходів Малої академії наук України «Виховуємо наукову еліту»
Всi фото more

Опитування

Як часто Ви відвідуєте наш сайт?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН