Всеукраїнська наукова профільна школа UF Incubator StartUp Week
З 15 по 20 вересня 2018 року в м. Києві на базі MANLAB.CAMP для 27 непересічних учнів зі всієї України – переможців конкурсів МАН і авторів розробок у галузях ІТ-технологій, електроніки, приладобудування, екології та ресурсозбереження Національний центр «Мала академія наук України» провів Всеукраїнську наукову профільну школу «UF Incubator StartUp Week».
В «UF Incubator» були представлені десять проектів, тож учнів поділилися на 10 команд, кожна з яких складалася з трьох учасників: автора винаходу (ідеї) стартапу, маркетолога і фінансиста. Автори ідеї є одночасно керівниками команд. Обдаровану молодь провідні викладачі, психологи і маркетологи Києва та фахівці МАН навчали позиціюванню, маркетинговим стратегіям і залученню інвестицій, захисту прав інтелектуальної власності, роботі в команді і правильної презентації проектів.
Від Полтавської обласної Малої академії наук участь у профільній школі взяв Виповський Артур, учень 11 класу Пирятинського ліцею Пирятинської міської ради Полтавської області.
Серед інноваційних стартапів експерти відзначали усі розробки МАНівців. Це й універсальний квадрокоптер з розширеним функціоналом, програмне забезпечення гармонійного добору музики під рухи на відео, система енергозбереження в школах (з використанням датчиків контролю за рухом сонця), технологія опалювання очеретом, проекти аеродинамічної труби, автоматизованого циркуля та інші.
Одинадцятикласник Артур Виповський з м. Пирятин Полтавської області розробив систему датчиків, устромлених кожних 15 метрів у землю, які фіксують інформацію щодо рослини і ґрунту на певній ділянці. Це вологість повітря і ґрунту, його кислотність та інші показники, що впливають на стан рослин. Датчики дистанційно, бездротовим способом обмінюються інформацією за допомогою хb-модулів.
– Ця інформація вводиться в комп’ютер і може спостерігатися з будь-якої точки світу, – розповів молодий автор доцільної ідеї. – Саму систему назвав «Деметра» – на честь богині родючості і хліборобства, а наша команда отримала назву «Агро-Деметра». Всі плати виготовляв сам, що знизило собівартість системи. До того ж вона не потребує підзарядки, працює автоматично – всю енергію отримуємо від сонця.
Артур та інші учасники профільної школи МАН планують оформити патенти на свої технічні розробки. Професійну допомогу в комплексному захисті прав інтелектуальної власності у своєчасній лекції про найбільш поширені помилки при оформленні патентів молодь почула під час тренінгу «Intellectual property».
Результатом навчання у бізнес-інкубаторі в останній день занять стала презентація цих проектів перед компетентною експертною радою. Серед її членів – засновник компанії Diacom Group, директор департаменту інноваційних технологій компанії «Еверест» Віктор Долгоп’ятов, PR- і project-менеджер компанії UNIT Factory Олександр Арцев, представники компанії Innovation Market Анна Косач і міжнародної компанії Strong Interactions Роберт Шчесний (Польща), директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий. Кожна команда під час бізнес-пітчингу отримала доречні рекомендації, зауваження і пропозиції, а головне – комплексне бачення і мотивацію на реалізацію власних проектів.
Завершився тиждень бізнес-освіти урочистим врученням сертифікатів від МАН, її стратегічних партнерів і екскурсією освітніми ІТ-майданчиками UNIT.City – першого інноваційного парку в Україні, аналога якому немає в Україні і багатьох країнах світу. В місці, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу в сфері високих технологій, готові безкоштовно навчати юних інноваторів з гарантією угоди, що перші три роки після навчання вони будуть працювати в Україні.