Всеукраїнська школа з екологічної культури
З 30 липня по 3 серпня 2018 року у м. Дніпрі Національний центр «Мала академія наук України» спільно з Комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради провели Всеукраїнську школу з екологічної культури.
Мета екошколи – підвищення рівня екологічної свідомості підлітків з акцентом на культурних та ціннісних принципах взаємовідносин у системі «людина – природа – суспільство». Під час проведення школи тринадцять її учасників, які представляли переважно промислові регіони Донеччини, Полтавщини, Кіровоградщини, Черкащини і Кривого Рогу, ознайомилися з найсучаснішими практиками екоінновацій сьогодення й успішним досвідом реалізації екологічних проектів в Україні, у тому числі на матеріалах презентацій представників екологічних організацій.
Від Полтавської області участь у школі з екологічної культури взяли:
- Гордієнко Денис, учень 8 класу Божківського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради Полтавської області;
- Копитько Назар, учень 9 класу Комунального закладу «Полтавська гімназія № 6 Полтавської міської ради Полтавської області»;
- Широка Дар’я, учениця 8 класу Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 Полтавської міської ради Полтавської області».
Юні екологи мали змогу під час командної роботи долучитися до розроблення власного екопроекту. Серед завдань школи екологічної культури – формування навичок філософування, які належать до групи навичок soft-skills, актуальних для самореалізації особистості у ХХІ столітті. Зокрема, це вміння формулювати власну думку, толерантно комунікувати, креативно мислити, аргументувати й обстоювати власну позицію, нешаблонно розв’язувати проблеми і бути вмотивованими до навчання.
Величезний досвід тренера школи Юлії Кравченко, яка проходила підвищення педагогічної кваліфікації у Польщі, Південній Кореї, Грузії, Румунії, Литві, США, Туреччині, Словаччині, Естонії, Німеччині, дав змогу скласти змістовну програму занять, де були і вправи на інтеграцію та командоутворення, і різноманітні арт-сесії та інтерактивні лекції, і воркшоп з екологічного мислення.
А як екологічні проблеми розв’язуються в різних країнах світу і в Україні, під час інтерактивної лекції школярі розбирали з методистом Малої академії наук, кандидатом філософських наук Анною Чумак.
Завершилася Всеукраїнська школа з екологічної культури презентацією групових робіт, підбиттям підсумків школи й урочистим врученням сертифікатів її учасникам.