Всеукраїнська школа-семінар «Сучасні матеріали та технології»
З 30 травня по 3 червня в м. Луцьку відбулася школа-семінар «Сучасні матеріали та технології» для учнів – членів МАН.
Захід провів НЦ «Мала академія наук України» у рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Матеріали і покриття в екстремальних умовах: теоретичні і експериментальні основи технологій виготовлення». Для того щоб отримати можливість побувати на школі-семінарі, охочі мали пройти конкурсний відбір, надіславши тези власних наукових досліджень. Загалом, на участь було подано понад 50 заявок МАНівців, з яких експертна комісія дібрала 15 осіб.
Від Полтавської області участь у школі взяла Ольховська Анастасія, учениця 10 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 імені В. О. Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу Горішньоплавнівської міської ради.
Метою конференції було зосередження уваги на проблемах матеріалознавства, розв’язання яких пов’язані з викликами сьогодення. Особливу увагу на ній приділяли технологіям виготовлення і дослідженню експлуатаційних властивостей виробів з використанням композиційних, керамічних, полімерних та гранулометричних матеріалів. Захід сприяв обміну інформацією, досвідом і поглибленню знань, передусім, молодих учених, аспірантів та фахівців у галузі сучасної проблематики й методології структурно неоднорідних матеріалів. Значну увагу приділяли використанню комп’ютерних технологій при моделюванні та дослідженні структурних і експлуатаційних характеристик матеріалів сучасного машинобудування, аналізували особливості й механізми впровадження новітніх ресурсо- та енергоощадних технологій з урахуванням сучасних форм виробництва.
Враховуючи, що учні мали змогу поспілкуватися із провідними науковцями з напряму матеріалознавства, отримані рекомендації для них стануть поштовхом у подальшій науково-дослідницькій діяльності.
На школі-семінарі день був поділений на дві частини: у першій половині відбувалися лекційні заняття, на яких учнів ознайомлювали із сучасними досягненнями у галузі матеріалознавства, а другу половину дня присвятили доповідям. Також учням провели майстер-клас, на якому вони ознайомилися з особливостями створення стартапів. Школярі отримали завдання розробити власний стартап, який вони презентували в останній день школи-семінару.
На дозвіллі для підлітків проводили інтелектуальні турніри та квести. Також молодь відвідала музей Лесі Українки у селі Колодяжному (де колись жила сім’я Косачів і народилися молодші сестри та брати письменниці) і Шацький національний природний парк.
Учнівські тези опубліковані у збірнику «Наукові нотатки», який випускає Луцький національний технічний університет, де вони вміщені окремою рубрикою як роботи учнів Малої академії наук.