Всеукраїнська школа-семінар «Сучасні методи дослідження мозку»
З 7 по 10 червня в Інституті фізіології імені О. О. Богомольця НАН України пройшов VII Міжнародний конгрес Українського товариства нейронаук. Організатори конгресу ставили за мету забезпечити нейрофізіологам, які приїхали з усього світу та працюють на молекулярному, структурному та функціональному рівні нервової системи, майданчик для обміну досвідом. Важливо було обговорити досягнення сучасної світової нейрофізіології; ознайомитися зі здобутками і досягненнями вітчизняних і закордонних учених; сформувати основні завдання і наукові напрями на найближчі роки; активізувати якісну підготовку молодих науковців – безпосередньо це стосувалося й учнів МАН.
Тому, у рамках конгресу, який відбувався у партнерстві з НЦ «Мала академія наук України», також проходила і школа-семінар для учнів МАН, присвячена сучасним методам дослідження головного мозку.
Учасниками школи стали 13 учнів, які цікавляться нейронауками і виконують власні дослідницькі проекти. Полтавську область представляла Заказнікова Ілона, учениця 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 імені В. Г. Короленка Полтавської міської ради.
Учні ознайомилися з роботою нейробіологічних лабораторій і презентували учасникам конгресу свої наукові напрацювання.
Також МАНівцям науковці Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця читали лекції і проводили практичні заняття, під час яких ознайомлювали із передовими методиками дослідження нервової системи. Приміром, розповідали про генетику визначення статі, вчили, як дізнатись, які ліки ефективні, а які ні.
Учасники школи-семінару мали змогу заслухати доповіді таких вчених як, наприклад, директорІнституту фізіології ім. О. О. Богомольця, президент Українського товариства нейронаукОлега Кришталя – одного з найцитованіших і найавторитетніших українських учених у світі.
Взаємодія науки та школи є запорукою формування нової наукової зміни, яку представляють, можливо, ще юні, але точно наполегливі учні Малої академії наук.