Всеукраїнський літературний конкурс «Розкрилля душі»
З 28 по 30 вересня в Києві пройшов фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», організаторами якого були Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України і Національний центр «Мала академія наук України». Цього року змагання було присвячене 85-річчю від дня народження Ліни Костенко і проводилося з метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування вмінь і навичок літературної і дослідницької діяльності, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів.
Конкурс відбувався у два етапи. На першому, відбірному, експертне журі, до участі в якому були залучені науково-педагогічні працівники п’яти провідних вишів столиці і члени Національної спілки письменників України, визначило переможців у двох номінаціях – «Дослідницька робота» (дослідження творчості поетеси) і «Літературна творчість» (вірш, нарис, есе).
Відкриття конкурсу відбувалося в Національній кіностудії імені О. Довженка, де розташований Центр науки і мистецтв «DIYA» НЦ «МАНУ». Конкурсанти мали можливість ознайомитися з музично-поетичною виставою «Інкрустації» – талановитою інтерпретацією творів Ліни Костенко у виконанні народної артистки України Лідії Вовкун і з музичним супроводом вокального дуету заслужених артисток України Лесі і Галини Тельнюк.
Наступного дня на базі Всеукраїнського профільного табору «Юннат» відбувався захист дослідницьких і творчих робіт за номінаціями конкурсу. Для керівників учнівських делегацій було проведено оглядову екскурсію «Історична Пріорка» (мальовнича місцевість поблизу одного з житлових масивів столиці – Куренівки). А вже в останній день конкурсу його учасники разом зі своїми наставниками завітали до Національного музею Тараса Шевченка, де знайомилися з художньою і літературною творчістю Кобзаря. Тут обдарованій молоді лекцію з історії літератури прочитав відомий український письменник і літературознавець, генеральний директор музею Дмитро Стус.
Завершився святковий для молоді день музичним спілкуванням з кобзарем Тарасом Компаніченком.
Від Полтавського територіального відділення МАН України участь в конкурсі взяли:
Номінація «Дослідження»:
1.Чернодірова Анна - учениця 10 класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Полтавської міської ради;
2.Сидоренко Максим - учень 10 класу Драбинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Новосанжарської районної державної адміністрації Полтавської області.
Номінація «Літературна творчість»:
1.Рибальченко Інна - учениця 9 класу Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зіньківської районної ради Полтавської області;
2.Кучер Лілія - учениця 9 класу Подільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великобагачанської районної ради.
Переможцями в конкурсі стали:
1.Чернодірова Анна – ІІІ місце в номінації «Дослідження» з темою роботи «Проблема збереження історичної пам’яті у ліричному доробку Л.Костенко»;
2.Рибальченко Інна – ІІІ місце в номінації «Літературна творчість» з темою роботи «Осанна осені, о сум! Осанна» Магічна пора року в осягненні Ліни Костенко».