Всеукраїнський семінар координаторів Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор»
У Києві у Міжнародному центрі дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP з 13 по 15 вересня педагоги позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, які є координаторами Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор» (складається з двох змагань – «МАН-Юніор Дослідник» і «МАН-Юніор Ерудит»), підбивали підсумки проведення проекту у 2014/2015 н. р., обговорювали методики і технології проведення змагань і обмінювалися досвідом роботи.
Відкрила семінар змістовною розповіддю про освітянські заходи, які проводить Мала академія наук, заступник директора з навчально-виховної роботи НЦ «МАНУ» Тетяна ПЕЩЕРІНА. Від неї вчителі дізналися про плани Малої академії на 2015–2016 рр.
Тепло привітав педагогів директор НЦ «МАНУ» Оксен ЛІСОВИЙ, наголосивши на перспективності «МАН-Юніор»:
– Найголовніше в цьому конкурсі – це дешевий і ефективний спосіб охопити велику кількість дітей такими гарними пропедевтичними заходами. Все це добре впливає на зацікавленість дитини до саморозвитку і наукових досліджень. Ми будемо і надалі розвивати ті проекти, які давно й успішно працюють.
Аналіз результатів інтерактивного змагання «МАН-Юніор Ерудит» з обговоренням методики підготовки і проведення конкурсу – такою була тема лекції завідувача філії – науково-дослідної лабораторії НЦ «МАНУ» Світлани БІЛОУС.
Про методику складання тестових завдань з історії учасникам семінару розповіла заслужений вчитель України Василина МАЗНЮК. А вчителі, методисти, керівники гуртків і будинків дитячої творчості ділилися досвідом проведення конкурсу «МАН-Юніор Ерудит» і підготовки учнів до конкурсів дослідницьких робіт, серед яких ретельним аналізом і конструктивними пропозиціями відзначилися педагоги Наталія КУЧЕРЕНКО, Микола ПАВЛЮК, Наталія ЛИМАР, Ніна ЧИСТЯКОВА, Василь ІГНАТИШИН, Наталія РЯБКО, Сергій ВОЛЬВАЧ і Олена БАГНЮК.
Нові знання краще сприймаються з гарним відпочинком, тож пізнавальну екскурсію старовинною частиною Києва з цікавими коментарями екскурсоводів від МАН учасники семінару сприйняли з особливою вдячністю. Завершився семінар-практикум обговоренням особливостей організації та проведення конкурсу «МАН-Юніор» за круглим столом, де зауваження і пропозиції досвідчених педагогів подавалися, сприймалися і нотувалися для впровадження за усіма правилами «мозкового штурму».