Всеукраїнський семінар-практикум для директорів територіальних відділень МАН
З 19 по 22 вересня 2017 року Дніпропетровська Мала академія наук України організувала Всеукраїнський семінар-практикум для директорів територіальних відділень МАН, присвячений сучасним формам партнерської співпраці регіональних академій у контексті формування інноваційних компетентностей педагогів та учнів. До семінару долучилася Лахач Тамара Олександрівна, директор Полтавської обласної Малої академії наук .
У програмі семінару були презентація діяльності Дніпропетровської МАН; круглий стіл, де обговорювали формування інноваційних компетентностей учнів Дніпропетровщини через партнерську співпрацю з міжнародними науково-дослідними та громадськими організаціями; заняття слухачів академії; ознайомлення з досвідом роботи з обдарованими дітьми Петриківської середньої загальноосвітньої школи.
Відвідали учасники семінару і Культурно-діловий центр «Менора», де ознайомилися з діяльністю Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» щодо підтримки обдарованих учнів, зокрема в контексті укладання збірки науково-дослідницьких робіт школярів Дніпропетровської області «Історичні етюди – для сучасності» та мультимедійного посібника.
Завітали очільники регіональних академій і до Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, де відвідали практичні заняття для слухачів відділення хімії та біології, екології та аграрних наук, що проводяться на базі цього вищого навчального закладу. По закінченні практичних занять у лабораторіях університету учасники семінару зібралися на круглому столі «Модель науково-освітньої співпраці Національного гірничого університету з Дніпропетровським відділенням МАН України». Ішлося, зокрема, про співробітництво викладачів університету з дніпропетровськими школярами у написанні науково-дослідницьких робіт з менеджменту. Секцію цього економічного наукового напряму в територіальній академії було відкрито у 2017/2018 навчальному році.
Мали нагоду освітяни ознайомитися і з живими традиціями України – петриківським розписом і мистецькими ремеслами. Занурення в мистецтво для педагогів провели гуртківці Дніпропетровської МАН та народні майстри. Гості закладу дізналися про витоки петриківського розпису і створили малюнки у цьому стилі.
В останній день семінару учасники відвідали Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, де спостерігали за модельно-судовим засіданням «Рольова гра як засіб формування інтелектуальної і практичної компетентності слухачів наукового відділення філософії та суспільствознавства».