Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України

prev next

8–11 вересня на базі комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради відбувся Всеукраїнський семінар-практикум керівників територіальних відділень МАН України «Формування сучасної моделі територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти і децентралізації влади». Учасниками заходу стали 27 представників навчальних закладів системи МАН з 19 областей України і м. Києва.

Від Полтавського територіального відділення МАН України у заході прийняла участь Лідія КОВАЛЕНКО, в.о. директора позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді».

Відкриття семінару-практикуму урочисто відбулося у стінах Херсонської державної морської академії, де з вітальним словом перед педагогами МАН виступили проректор з науково-педагогічної роботи Херсонської державної морської академії, кандидат технічних наук, доцент Андрій БЕНЬ; ректор Херсонської академії неперервної освіти, професор Анатолій ЗУБКО; начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та інтернатних закладів управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Ірина ЛИСЕНКО. До слів привітання приєдналися проректор з наукової роботи Херсонського державного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Михайло ФЕДОРЧУК і завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор Іван ЛОПУШИНСЬКИЙ. Директор НЦ «МАНУ», кандидат філософських наук Оксен ЛІСОВИЙ у своєму виступі окреслив основні питання семінару-практикуму, розповів про нові навчальні проекти, які започатковуються в Малій академії наук, а також нагородив від імені Президії МАН найкращі педагогічні колективи вищих навчальних закладів Херсонської області за активну й успішну співпрацю з Малою академією наук.

Для педагогів МАН голова товариства «Меморіал» ім. В. Стуса Іван ОКОЄВ презентував привезену з Києва музейну експозицію «Народна війна», яку запропоновано використовувати у просвітницькій, пошуковій, науково-дослідницькій діяльності з учнівською молоддю.

Також учасники заходу ознайомилися з навчальною базою Херсонської державної морської академії, яка складається з унікальних за змістом і значенням навчально-тренажерних і лабораторних кабінетів.

Одним із робочих завдань семінару було висвітлення питань взаємодії Херсонського територіального відділення МАН з науково-дослідними установами Національної академії наук України та Національної академії аграрних наук України. Тому в наступні дні, зокрема 9 вересня, для освітян Малої академії наук було організовано поїздку до Чорноморського біосферного заповідника НАНУ і Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ, розташованих у м. Гола Пристань.

У Чорноморському біосферному заповіднику його директор, кандидат сільськогосподарських наук Анатолій ЮРЧЕНКО ознайомив педагогів з основними сторінками історії створення заповідника як однієї з найстаріших і найцінніших природоохоронних територій України. Про організацію науково-дослідницької діяльності учнів МАН на базі Чорноморського біосферного заповідника учасникам семінару розповіли завідувач відділу еколого-просвітньої роботи Чорноморського біосферного заповідника Людмила БАХТІЯРОВА, яка підготувала цікаві презентаційні матеріали, і вчитель Голопристанської ЗОШ № 3 Світлана БАБЕНКО. Гостям було запропоновано відвідати музейну експозицію на базі еколого-освітнього центру заповідника, де вони ознайомилися з його природними комплексами.

Далі роботу було продовжено на базі дитячого оздоровчого комплексу «Крилатий» у с. Красному Скадовського району. Зокрема, проведено круглий стіл «Ключові проблеми формування сучасної моделі територіального відділення МАН України в умовах реформування освіти і децентралізації влади». Обговорення проблемних питань діяльності територіальних відділень МАН, організації та проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук відбулося у формі активного діалогу.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна НААНУ став місцем проведення третього робочого дня семінару, який був насичений як новими знайомствами з науковцями, колегами системи МАН цього регіону, так і неповторною екскурсійною програмою.

На початку роботи учасників семінару гостинно привітала завідувач сектору екологічної пропаганди заповідника Світлана ВЕСЕЛА, яка підготувала для освітян цікаву доповідь про становлення і сучасний стан еколого-освітньої і просвітницької діяльності біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна як природничо-охоронної та науково-дослідної установи міжнародного значення.

Також педагогам МАН було організовано цікаві екскурсії Ботанічним парком, що був закладений із власною системою водопостачання у ХІХ ст. і виконаний у ландшафтному стилі старовинних англійських парків, і Зоологічним парком, де мешкають тварини, занесені до міжнародних червоних книг.

В останній день семінару учасники працювали у НВК «Школа гуманітарної праці» м. Херсон – сучасному навчальному закладі, який забезпечує навчання і виховання обдарованих дітей Херсонської області на рівні європейських стандартів. Про історію створення і систему навчання закладу, який є також лабораторією НАНУ, освітянам розповів його директор, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Академії педагогічних і соціальних наук Російської Федерації, депутат Херсонської обласної ради Артем КІЯНОВСЬКИЙ. Знайомство зі школою було продовжено цікавою екскурсією навчальною базою закладу, яка справила надзвичайно позитивні враження на гостей.

Підсумовуючи чотириденний семінар-практикум, заступник директора з методичної роботи НЦ «МАНУ» Світлана ЛИХОТА подякувала учасникам заходу, всім, хто долучився до організації і проведення семінару, за активну роботу і професіоналізм, а директору комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради Сергію ШАНОВСЬКОМУ і його педагогічному колективу побажала стабільності у діяльності і нових творчих успіхів. Окремо від імені дирекції НЦ «МАНУ» було висловлено слова вдячності керівництву дитячого оздоровчого комплексу «Крилатий» у с. Красному, на базі якого успішно проводяться літні профільні школи Херсонської МАН і де у ці дні було забезпечено проживання учасників семінару.

Фотогалерея

foto
Обласний форум переможців Всеукраїнських та обласних масових заходів Малої академії наук України «Виховуємо наукову еліту»
Всi фото more

Опитування

Як часто Ви відвідуєте наш сайт?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН