Хіміко-біологічна наукова літня школа Малої академії наук України
З 20 по 29 червня в Міжнародному центрі дитячої наукової творчості MANLAB.CAMP пройшла хіміко-біологічна наукова літня школа Малої академії наук України.
Від Полтавського територіального відділення Малої академії наук України до літньої школи приєдналися: Дуброва Євгенія Олександрівна, учениця 9 класу Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка; Новосьолова Тетяна Сергіївна, учениця 9 класу Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка; Костюк Марія В’ячеславівна, учениця 10 класу Кременчуцького ліцею № 4 Кременчуцької міської ради.
Протягом дев’яти днів учні слухали лекції і виконували практичні роботи з основ дослідницької діяльності, поглибивши знання з профільних дисциплін і ознайомившись із загальними правилами та рекомендаціями щодо проведення наукових досліджень.
Із школярами працювали кандидат хімічних наук, науковий співробітник Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України Олександр Толстов, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидат педагогічних наук Ігор Чернецький, провідний інженер відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Євген Шаповалов, молодший науковий співробітник відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ілля Булгаков і вчитель біології спеціалізованої школи № 16 м. Києва, кандидат педагогічних наук Наталія Лакоза.
Вивчення хімії і біології не обмежилося проведенням лекційних і практичних занять. Викладачі застосували нову методику подання матеріалу: паралельно з навчанням учасники школи отримали теми наукових робіт, які вони мали дослідити протягом семи днів і презентувати в передостанній день. Проекти МАНівці готували групами від двох до шести учасників у кожній.
Практичні заняття були організовані так, що школярі під час їх проведення мали змогу, окрім закріплення теоретичних навичок, виконати необхідні експерименти для свої наукових розвідок.
Перебуваючи у літній школі, учасники навчилися аналізувати якість води і виявляти фальсифікацію харчових продуктів, тобто перевіряти, чи виробник не подає хибної інформації на етикетці товару.
Окрім занурення у біологію та хімію, учні побували на психологічному тренінгу і занятті з фахової англійської мови, на якому мали змогу вивчити деякі наукові терміни.
Пізнавальними для юних хіміків і біологів були екскурсії до Національного музею медицини України й Інституту біохімії НАН України, відвідування меморіального музею О. В. Палладіна.
Активним було і дозвілля молоді: переважно заняття спортом – волейболом, піонерболом і фехтуванням.
По закінченні школи учні отримали свідоцтва про навчання, подарункову продукцію відомих міжнародних брендів Schauma і Fa, яку надав партнер Малої академії наук – компанія Henkel, позитивні враження до колекції спогадів про літо і нові знайомства.