Всеукраїнська школа-семінар «Сучасне матеріалознавство: матеріали та технології»

prev next

З 6 по 10 жовтня 2013 року в м. Києві на базі інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» проходила Всеукраїнська школа-семінар Малої академії наук України «Сучасне матеріалознавство: матеріали та технології». Її учасники – обдаровані учні з 15 областей України поглибили знання з різних аспектів цієї перспективної науки і набули досвід спілкування з відомими українськими та закордонними вченими. Полтавщину представляли учні 11-го класу Пирятинського ліцею Згібнєв Владислав та Кремпоха Ярослав. В рамках даного заходу вони підготували наукові стендові та мультимедійні доповіді з тематики матеріалознавства. Також вони прослухали лекції українських та закордонних вчених-матеріалознавців та брали участь в різноманітних наукових заходах школи-семінару. Під час навчальної п’ятиденки учні відвідали наукові лабораторії та провели експерименти на базі інженерно-фізичного факультету КПІ. Програма школи-семінару була розписана по хвилинах: до обіду – лекційні заняття, стендові доповіді та мультимедійні презентації, у другій половині дня – практичні заняття з розв’язання задач, інтелектуальні ігри, екскурсії і, звісна річ, лабораторні роботи. Дослідження здійснювалися за допомогою сучасного обладнання. Учні МАН побачили, що в лабораторії працює сучасна техніка, якої у звичайних школах немає. На скануючому електронному мікроскопі здійснювалися дослідження зразків з міді з домішками графіту, заліза й алюмінію, які учні виготовили за методикою порошкової металургії. Під мікроскопом видно структуру, пористість та інші параметри. А на просвітлюючому мікроскопі школярі дивилися тонкі плівки, через які проходить електронний промінь. Це наукові дослідження матеріалів, які можуть застосовуватися для зберігання інформації на носіях, зокрема на вінчестерах. Лабораторні дослідження також викликали неабиякий інтерес в учнів Пирятинського ліцею, які охоче поділилися своїми враженнями.

Для викладачів та супроводжуючих осіб в рамках школи-семінару була запропонована окрема, не менш цікава програма. Для них проводили тренінги та читали цікаві лекції викладачі КПІ. Також викладачі дізналися про нові наукові заходи, які плануються наступного року Малою академією наук України. На завершення школи учням та керівникам були вручені сертифікати про участь у школі-семінарі Малої академії наук України «Сучасне матеріалознавство: матеріали та технології», а учням 11-го класу вручили також запрошення на навчання в КПІ.

Фотогалерея

foto
Обласний форум переможців Всеукраїнських та обласних масових заходів Малої академії наук України «Виховуємо наукову еліту»
Всi фото more

Опитування

Як часто Ви відвідуєте наш сайт?

Адреси розташування веб-сайтів:

Волинське територіальне відділення МАН

Рівненське територіальне відділення МАН

Житомирське територіальне відділення МАН

Київське обласне територіальне відділення МАН

Київське територіальне відділення МАН

Чернігівське територіальне відділення МАН

Сумське територіальне відділення МАН

Львівське територіальне відділення МАН

Тернопільске територіальне відділення МАН

Хмельницьке територіальне відділення МАН

Вінницьке територіальне відділення МАН

Черкаське територіальне відділення МАН

Полтавське територіальне відділення МАН

Харківське територіальне відділення МАН

Луганське територіальне відділення МАН

Закарпатське територіальне відділення МАН

Івано-Франківське територіальне відділення МАН

Чернівецьке територіальне відділення МАН

Кіровоградське територіальне відділення МАН

Дніпропетровське територіальне відділення МАН

Миколаївське територіальне відділення МАН

Запорізьке територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН

Севастопольське територіальне відділення МАН Київське територіальне відділення МАН Івано-Франківське територіальне відділення МАН